Być jak Cristiano Ronaldo, czyli kilka słów o budowaniu wizerunku

Public Relations to nie tylko zawód, ale też powołanie. Czasem pracujemy po godzinach, a osoby, o których wizerunek dbamy, nawet o tym nie wiedzą 😉 Oto jak Adriana Bąkowska – była korespondentka Polskiego Radia w Lizbonie, współzałożycielka Plug-in PR – opowiadała w Polsacie o Cristiano Ronaldo. W ten sposób połączyła swoje trzy największe pasje: PR, sport i Portugalię! (kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć materiał)

13649644_10154437990699388_1571220161_n

Wizerunek to prawdziwy skarb. Możemy skrupulatnie go budować, możemy też roztrwonić w mgnieniu oka. Im szersza rozpoznawalność, tym większe jest ryzyko, że, nawet mimo świetnie prowadzonych działań PR, spotkamy się z krytyką czy zwyczajnym „hejtem”.
Cristiano Ronaldo jest chyba najbardziej znaczącym przykładem. Genialny piłkarz, prosty, sympatyczny chłopak, w Portugalii uwielbiany i traktowany jak najlepszy ambasador tego słonecznego kraju. Regularnie angażujący się w akcje charytatywne i społeczne. Słynący z tytanicznej pracy i gigantycznej dyscypliny. Do tego – zdaniem niektórych – niezły przystojniak 😉
Tymczasem w Polsce bardzo często bywa krytykowany za sposób, w jaki pokazuje swoje emocje. Kibice nad Wisłą zarzucają mu, że na boisku symuluje, histeryzuje i robi wszystko, by zwrócić na siebie uwagę. Czy to jednak sprawiedliwa opinia?
Adriana Bąkowska zwracała w Polsacie uwagę na fakt, że media śledzą każdy ruch CR7 – zarówno na murawie, jak i poza nią. Przy tak ogromnej ambicji i ciążącej na sportowcu presji, czasem po prostu zdarzają mu się słabsze momenty. A czujne oka kamer i aparatów bezlitośnie to wyłapują. W takiej sytuacji chyba każdy piłkarz (i nie tylko!) naraziłby się na krytykę ze strony obserwatorów. To cena za piłkarski geniusz!
Zarówno Cristiano Ronaldo, jak i całej Portugalii Plug-in PR serdecznie gratuluje zdobycia Mistrzostwa Europy. Lepszą promocję trudno sobie wyobrazić!

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *